Opinie o kursie

10) Dzieje 24,1-26,32
11) Dzieje 27,1-28,31
12) Dzieje 1,1-28,31

PRZYKŁADOWA 1 lekcja, z dołączonym do niej artykułem.

Sam odkryj, co Słowo Boże mówi na temat rozwoju Kościoła, znaczenia misji i warunków przebudzenia! A przede wszystkim odkryj Boga - Pana historii i Króla nadchodzącego Królestwa Bożego!

Kurs:  DZIEJE APOSTOLSKIE - wstęp do misji

- Jest całkowicie bezpłatny.

- Składa się z 12 lekcji.

- Przerobienie jednej lekcji zajmuje od 2 do 3 godzin.

Przechodzenie przez Kurs polega na tym, że nauczyciel wysyła lekcję przez e-mail. Należy odpowiedzieć na zawarte w niej pytania w oparciu o podane fragmenty i odesłać e-mail nauczycielowi. Odpowiadać należy w miejscach zaznaczonych na żółto (w miarę zwięźle, w punktach lub 2-3 zdaniach). Pytania w nawiasach są dla bardziej dociekliwych - mniej dociekliwi nie muszą na nie odpowiadać. Do każdej lekcji dołączony jest artykuł (artykuły), który należy przeczytać dopiero, gdy odpowiada się na pytanie zawarte w lekcji - dotyczące właśnie tego artykułu. Po sprawdzeniu lekcji nauczyciel prześle następną. Jeśli w wypełnionej lekcji pojawią się jakieś błędy czy wątpliwości, to na początku kolejnej lekcji nauczyciel poda wszystkie swoje ewentualne uwagi co do poprzedniej lekcji. Zarówno uczeń jak i nauczyciel mają tydzień na udzielenie odpowiedzi.

Po ukończeniu kursu uczestnicy otrzymają dyplom zakończenia kursu i książkę niespodziankę w nagrodę.

Miałam sporo przemyśleń przy poszczególnych lekcjach
- np. o tym, że Boży sukces nie
zawsze „wygląda” tak, jak ludzki (szczególnie jak czytałam
o prześladowaniach, które spotykały Pawła) albo zachęta do szukania